Czym charakteryzują się wędki teleskopowe?

fisherman-797980_1280Funkcjonalne wędki teleskopowe po bardzo długiej przerwie ponownie powracają do mody, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czym charakteryzują się wędki tego typu i dla kogo są one najlepszym wyborem.

 

Czym cechują się teleskopowe wędki?

 

Jak łatwo zauważyć wędki teleskopowe posiadają wysuwane elementy (od najgrubszego do najcieńszego), dzięki czemu po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca. Oczywiście im dłuższa wędka teleskopowa, tym więcej elementów do wysunięcia ona posiada. Największą zaletą wędek tego typu jest właśnie niewielki rozmiar po złożeniu, nawet gdy mamy do czynienia z 8 metrowym batem. Jest to idealny sprzęt dla tych osób, które dopiero rozpoczynają swoją wielką przygodę z wędkarstwem.

 

Moda na baty

 

Baty to nic innego jak wędki teleskopowe, których długość wynosi od 2 do nawet 10 metrów. Baty nie posiadają kołowrotka, a żyłkę wiążę się bezpośrednio na szczytówce wędki. Baty bardzo często wykorzystywane są w popularnych zawodach wędkarskich. Doskonale sprawdzą się one przede wszystkim do łowienia dość małych rybek. Nie oznacza to oczywiście wcale, że nie można nimi łowić większych ryb.

 

Comments are closed.