Jaki rodzaj wędki spinningowej wybrać?

Choć wędki spinningowe z https://barduta.pl/pol_m_Wedki_Spinningowe-167.html są zdecydowanie najczęściej wybieranym rodzajem wędek przez Polaków, to jednak nadal ogromnym problemem jest wybranie odpowiedniego dla siebie modelu, tak aby był ekonomiczny pod względem finansowym, lecz także, aby był wygodny w użytkowaniu. Na co zatem powinno się zwracać uwagę, kupując taką wędkę?

 

Kwestia długości

pol_pl_Wedka-SHIMANO-BX-Vengeance-Sea-Bass-240-10-50g-17121_1

Z racji tego, ze wędki spinningowe używane są do łowienia ryb drapieżnych, ich długość, jak i waga będą zupełnie inne niż pozostałych modeli wędek. Nie oznacza to jednak tego, że można kupić pierwszą z brzegu wędkę spinningową. Bardzo ważne jest dobranie jej długości, chociażby do tego, skąd będzie się łowiło. Wędki w okolicach 2 metrów powinno się wykorzystywać do łowienia z łodzi. Wędki o długości 2,7 m, to wersja standardowa lekkiego spinningu, a wersja 2,4 metra, to najbardziej klasyczna i uniwersalna wędka spinningowa, która pozwala wygodnie łowić zarówno na łodzi, jak i na brzegu.

 

Kwestia jakości wykonania

 

Nie bez znaczenia jest także jakość wykonania takiej wędki. Z racji tego, w jakich warunkach przyjdzie jej pracować, musi to być wędka charakteryzująca się nie tylko dużą wytrzymałością, lecz także jakością wykonania. Z tego też powodu nie poleca się kupować tanich wędek spinningowych o cenie niższej niż 150 złotych.

Comments are closed.